Producenci

Newsletter

http://www.b2b.tublu.pl/15204-thickbox_default/gra-magnetyczna-the-purple-cow-chiskie-szachy.jpg Powiększ do pełnego rozmiaru

Gra magnetyczna The Purple Cow - Chińskie Szachy

Gra magnetyczna The Purple Cow - Chińskie Szachy
Wiek: 5-99 lat

Kod EAN: 7290018133170

Proponowana cena detaliczna 35 PLN

Więcej szczegółów

Ciekawa propozycja dla osób, które dużo podróżują. Seria gier magnetycznych w mini formacie, zmieści się do każdej torebki. Gra mało waży, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć pod ręką. Sprawdzi się podczas czekania na wizytę u lekarza, w dłuższej podróży samochodem czy samolotem. Metalowe pudełko służy nam za planszę, dzięki czemu gabaryt gry ograniczony jest do minimum.

Chińskie Szachy - ta forma szachów jest grana od wielu wieków w całych Chinach. W Xiangqi (Chińskie Szachy) gra więcej osób niż w inne gry planszowe na świecie - w tym w znane nam szachy zachodnie. Jest to gra dla dwóch osób. Pionki ustawia się na prostokątnej planszy na liniach przecięcia (9 linii pionowych, 10 poziomych). Ustawienie znajduje się na instrukcji w środku opakowania. Pionki mogą się poruszać tylko po skrzyżowanych liniach. Dwa obszary na planszy 3x3 z przeciętymi liniami X to tak zwane pałace, a pusty obszar po środku to rzeka. Niektóre figury nie mogą opuszczać pałaców, a inne przekraczać rzeki. Rozpoczyna gracz, który posiada ciemno pomarańczowe pionki. Figury przesuwa się według zasad opisanych w instrukcji. Gdy gracz przesunie się na pole zajmowane przez przeciwnika to zbija jego pionek. Celem gry jest zablokowanie możliwości ruchów przeciwnika lub zbicie króla przeciwnika (tzw. mat).

Cechy gry magnetycznej The Purple Cow:

  • poręczna, małych rozmiarów;
  • zapakowana w metalowe pudełko, służące za planszę;
  • przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia;
  • gra dla 2 osób;
  • w zestawie znajdują się 32 magnetyczne pionki (bierki) oraz instrukcja w języku polskim i angielskim;
  • wymiary opakowania: 18 x 10,3 x 1 cm.